Omaloomingukonkurss "Veski" tulemused

Loomise kuupäev 14.03.2024

Žüriiliige Arlet Palmiste: "Sellel aastal säravat tööd ei olnud. Õpetaja on andnud märksõnad, millest enamus lugusid on kantud.

Veskil on palju enamat kui Anne veski või hirmus veski. Tänu veskile jäi rahvas ellu, sest saadi viljast jahu. Kui veskitiivad seisma jäid võis nälg majja tulla, või kui vana veskimees suri, kes siis tema tööd jätkaks. Ega väga ei ole tabatud veski olemust, kus suured rattad liiguvad ja teevadki häält, mis võib võhikule hirmutavana tunduda.

Oli luuletus “Eesti veskid”, kus autor on tõesti kenasti loetlenud erinevaid veskeid. Siin on ikka natuke tehtud kodu ja uurimistööd.

Aga muidugi on säärase konkursi korraldamine kooli poolt imeks pandav ja väga tubli töö. Noorte emakeelset kirjutamis ja lugemisoskust tuleb arendada ja tuleb õpetada ka loetut mõistma ja edasi andma. Usun, et see on veel suuremgi murekoht. Jõudu kogu kooliperele ja hoidke ikka kirjakunsti lippu kõrgel. "

1.-3.kl luuletused:

1.koht Rasmus Zirnask Laeva PK 2.kl juhendaja: Katre Sisask

2. koht Kristen Kaur Aardevälja M-M PK 3.kl juhendaja: Kristi Jaanus

+eripreemia „Oskusliku algriimi kasutamise eest“ ; „Erinevate veskite uurimustöö eest“ ja „Selguse ja huumori eest“

3. koht Oliver Sander Kask M-M PK 3.kl juhendaja: Kristi Jaanus

Eripreemia Anell Pärn/ Kõrveküla PK 2.c klass, juhendaja: Kristi Keem „Milline elu oli veskil-seda saime teada. Luuletus ju selle eest preemia võiks nüüd saada.“

Eripreemia Kaisalii Paljak M-M PK 3.kl juhendaja: Kristi Jaanus „Sooja luuletuse eesti.“

Eripreemia Ronan  Prodanets M-M PK 3.kl juhendaja: Kristi Jaanus "Väga hea lähenemise eest"

1.-3. kl jutud:

1.koht Ekke Mansberg/ M-M PK 3.kl juhendaja: Kristi Jaanus

2.koht Lisanne Toim/ Kõrveküla PK 2c juhendaja: Kristi Keem

3.koht Katarina Haossar/ M-M PK 3.kl juhendaja: Kristi Jaanus

4.-6.kl luuletused:

1.koht Marlo Paales/ M-M PK 5.kl juhendaja: Kristi Jaanus

2.koht Elisabeth Haossar/ M-M PK 5.kl juhendaja: Kristi Jaanus

3.koht Karl Joonas Tuvi/ M-M PK 5.kl juhendaja: Kristi Jaanus

4.-6.kl jutud:

1.koht Kristella Mölder/ Tabivere PK 5.kl juhendaja: Eve Kask

+eripreemia „Hästi kirjutatud põnev jutt maagilisest veskist.“

2.koht Ats Kallas/ Tabivere PK 5.kl juhendaja: Eve Kask

+eripreemia „Põneva jutustamise eest“

3.koht Karl Joonas Tuvi/ M-M PK 5.kl juhendaja: Kristi Jaanus

7.-9.kl jutud:

Laura Laur M-M PK 9.kl

+eripreemia „Mõtliku olukirjelduse eest“

Kunstitööde auhinnad:

1.-3.klass

3.koht “Vikerkaareveski” + eripreemia "Hea värvivaliku ja kompositsioonitunnetuse eest" RISANNA SIIMENSON 3.kl juh Kristi Jaanus, M-M Põhikool

2.koht “Täheveski”  Derek Anton, 2.c klass, Juh Kristi Keem,  Kõrveküla Põhikool

1.koht “Fantaasiaveski”   KATARINA HAOSSAR, 3.kl, juh Kristi Jaanus, M-M Põhikool

Eripreemiad:

“Grafiti veskiseinal” Tugeva graffiti stiilitaju eest" Kaspar Helü,  6.a kl, juh Külvi Rebaste, Kõrveküla Põhikool

“Öine Veski” Julge joonistustehnika eest" Kenno Salumäe, 1.kl, juh Heli Vahermets, M-M Põhikool

1.-3.kl kunstitöid näeb siit: https://drive.google.com/drive/folders/1M8RXRsmSdyj9T_ZyK18Ins4AyLelLiDQ

4.-6.klass

3.koht “Elas kord” Adele Aruoja, 4. klass, Juh Jana Post, Kõrveküla Põhikool

2.koht “ Mahajäetud veski” Melora Kesvatera, 5.a kl, juhendaja Külvi Rebaste, Kõrveküla Põhikool

1.koht “NoorVeski vana veskiga” kõikidelt žüriiliikmetelt maksimumpunktid. Evert Neeme, 5.a klass, Juhendaja: Ene Hurt ,  Lähte Ühisgümnaasiu +Eripreemia suurepärase graafilise joonistuse , meisterlikkuse ja stiilitunnetuse eest.

Eripreemia:

Alari Reiman  „Mälestused Saaremaast“ eripreemia „ Julguse ja hea kompositsiooni eest“ Kõrveküla Põhikool 6.a kl juhendaja: Külvi Rebaste

4.-6.kl kunstitöid näeb siit: https://drive.google.com/drive/folders/1Z8LIh-O1RsnsWTTQYZSEuhoBeLu0x83H

7.-9.klass

3.koht ” Gooti stiilis Veski”  Rait Kazbekov, 9. klass, Juhendaja: Jana Post, Kõrveküla Põhikool

2.koht “Sürrealistlik Veski”  Heidi Kalg, 8. klass, Juhendaja: Jana Post, Kõrveküla Põhikool

1.koht “Kirju” Teele Põder, 9. klass, Juhendaja: Jana Post, Kõrveküla Põhikool

Eripreemiad:

“Eiffel” Väga laheda elementidest kombinatsiooni eest" Adeele Kiis, 7. klass, Juhendaja: Jana Post, Kõrveküla Põhikool

“Sünge” Hea tulemuse eest minimaalsete võtete ja vahenditega" Kirke Stefani Vider, 9. klass, Juhendaja: Jana Post, Kõrveküla Põhikool

7.-9.kl kunstitöid näeb siit: https://drive.google.com/drive/folders/1SpVDu1f-i21HBlmOfuLuzsoomthyX8D_

Viimati muudetud 14.03.2024.